پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 200 گله گوسفند از مراتع ساوه خارج شدند
بازدید : 176 18 ارديبهشت 1397 11:29 شماره :48741

200 گله گوسفند از مراتع ساوه خارج شدند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه گفت: در 2 هفته اخیر 200 گله گوسفند با رویکرد صیانت از منابع طبیعی و پوشش گیاهی از مراتع این شهرستان بیرون رانده شدند.

سهراب پاژنامه افزود: این گله های گوسفند با چوپانی اتباع خارجی متعلق به افرادی از شهرستان ساوه و روستاهای اطراف آن بود که دام هایشان را به صورت غیرمجاز وارد مراتع می کردند.

وی افزود: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه هر سال در فصل بهار مدیریت چرا در مراتع را به طور جدی اجرا و از ورود گله های گوسفند که مالکان آنها پروانه و مجوز ندارند، جلوگیری می کند.

پاژنامه اظهار کرد: استفاده از چوپانان افغانی هم از سوی افراد دارای پروانه چرا و بدون پروانه، ایجاد مشکل می کند که برای ساماندهی به این وضعیت، با مراجع بالادست و ذیربط نیز مکاتبه شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ساوه در مورد مهمترین اولویت کاری این اداره در سال 97، اظهار کرد: پیشگیری از تصرف اراضی ملی مهمترین برنامه در دستور کار است و با متصرفان اراضی ملی برخورد قانونی می شود.


پاژنامه افزود: پارسال حدود 665 هکتار از اراضی ملی شامل مراتع شهرستان ساوه با تلاش اداره منابع طبیعی و مشارکت دستگاه قضایی از متصرفان باز ستانده شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :