پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای برنامه تلویزیونی با هدف ترویج فرهنگ منابع طبیعی
بازدید : 190 28 خرداد 1397 10:0 شماره :49610

اجرای برنامه تلویزیونی با هدف ترویج فرهنگ منابع طبیعی

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی بیان داشت : با همکاری و مشارکت صدا و سیما، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی سرلوحه کار قرار گرفته است.

عبدالحسین محمدی افزود: برنامه تلویزیونی «مردم و منابع طبیعی» از تولیدات سیمای شبکه استانی آفتاب است که با قرارداد مشارکت در تولید و پخش برنامه با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با هدف حفظ، احیاء وبهره برداری اصولی و پییشگیری از آتش سوزی در مراتع تهیه و پخش می شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطر نشان کرد : این برنامه تلویزیونی با قرار دادی  به مدت 120 دقیقه ، و هر هفته یک برنامه به مدت 10 دقیقه بسته شده و از شبکه استانی آفتاب پخش می شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطر نشان کرد: در این برنامه با محوریت معرفی فعالیت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و ایجاد انگیزه در جهت حفظ و حراست از منابع طبیعی به عنوان میراثی گرانبها، تلاش می شود با بهره گیری از کارشناسان منابع طبیعی و پرداختن به موضوعات مختلفی از جمله پیشگیری ار آتش سوزی در مراتع ، فرسایش خاک،  نقش مردم در حفا ظت از منابع ملی، آموزش پیشگیری از تخریب منابع طیبعی، وظایف یگان حفاظت از منابع طبیعی، آموزش آبخیزداری به کشاورزان، آشنائی با قوانین و مقررات منابع طبیعی، اهمیت فرهنگ سازی در جهت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و ... ، اهمیت و ارزش حفاظت از منابع طبیعی، راههای حفاظت از آن و هشدارهای لازم به زبانی ساده با کارشناسان، گزارش های مردمی، موسیقی و نریشن تصویر با موضوع برنامه روی آنتن می رود.

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :