پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید فرماندار شهرستان دلیجان از پروژه های آبخیزداری مشهد اردهال
بازدید : 124 24 شهريور 1397 ساعت 0:32 شماره :51846

بازدید فرماندار شهرستان دلیجان از پروژه های آبخیزداری مشهد اردهال

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان با اعلام این خبر گفت: مهندس سلیمانی فرماندار به همراه آقای فدایی بخشدار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان دلیجان از طرح هاي آبخيزداري اجرا شده در سنوات گذشته و در حال اجرا در سال جاری حوزه آبخیز مشهد اردهال بازدید بعمل آوردند.

سلیمانی با اشاره به فعالیت های آبخیزداری و تأثیر زیاد آن در کاهش اثرات بحران ناشی از سیل اظهار داشت: موضوع آبخیزداری و آبخوانداری یکی از راهکارهای بسیار مؤثر در حل بحران اخیر و خسارات ناشی از سیل در شهرستان است.

در ادامه مهندس نصرالهی اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و حجم بالای برداشت آب از سطح سفره‌های زیرزمینی که باعث به هم خوردن توازن آب ورودی و خروجی حوزه آبخیز شهرستان دلیجان گردیده است اعلام کرد: بهترین راه جلوگیری از روند افت سطح آب‌های زیرزمینی، اقدامات آبخیزداری و آبخوان‌داری است.

ایشان در پایان افزودند: با اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری می توان اثر پدیده‌هایی نظیر خشکسالی را به شدت کاهش و آب ذخیره شده در فصول پرباران را در مواقع کم آبی مورد بهره بردای و استفاده قرار داد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :