پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها خبر داد : کشت گیاهان دارویی در بیش از 9 میلیون هکتار از اراضی تا پایان برنامه ششم
بازدید : 213 25 مهر 1397 11:3 شماره :52881

مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها خبر داد : کشت گیاهان دارویی در بیش از 9 میلیون هکتار از اراضی تا پایان برنامه ششم
 

مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: توسعه و کشت گیاهان دارویی در 9 میلیون و 600 هزار هکتار از عرصه‌های مراتع کشور با هدف ایجاد اشتغال و درآمدزایی در جوامع محلی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان جنگل‌ها در برنامه ششم توسعه است.

فریبرز غیبی صبح روز سه شنبه در نشست با مدیران منابع طبیعی استان مرکزی در اراک اظهار کرد: در سازمان جنگل‌ها از مهم‌ترین برنامه‌ها احیا، توسعه و حفظ پوشش گیاهی است که در برنامه ششم توسعه ۸۱۵ هزار هکتار توسعه جنگل‌کاری دیده شده است.

وی با بیان اینکه 14.3 میلیون هکتار جنگل در پنج ناحیه رویشی شمال کشور، زاگرس، ایرانی تورانی، خلیج فارس و عمان و ارس باران وجود دارد، تصریح کرد: هرکدام از این نواحی جنگلی از ساختار اکولوژیکی ویژه‌ای برخوردار هستند که ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالایی دارند.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج شمال و مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه 75 هزار هکتار زراعت چوب با مشارکت مردم از برنامه‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در برنامه ششم توسعه است، گفت: 7 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در سطح کشور اختصاص پیدا کرده است.

مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وجود 8 هزار و 425 گونه گیاهی در کشور خبر داد و بیان داشت: ظرفیتی که ایران در حوزه تنوع گیاهی دارد دو برابر تنوع گیاهی کشورهای اروپایی است.

غیبی همچنین میزان گیاهان دارویی را در کشور 2 هزار 300 گونه برشمرد و ادامه داد: این میزان فرصت بسیار خوبی برای اشتغال و درآمدزایی است.

به گفته رئیس مرکز جنگل‌های خارج شمال و مجری طرح توسعه گیاهان دارویی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور توسعه و کشت گیاهان دارویی در 9 میلیون و 600 هزار هکتار از عرصه‌های مراتع کشور با هدف ایجاد اشتغال و درآمدزایی در جوامع محلی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان جنگل‌ها در برنامه ششم توسعه است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :