پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اعتبارات استانی با اعتبارات ملی جمع شده برای اجرای طرح های آبخیزداری
بازدید : 193 29 مهر 1397 22:55 شماره :53013

اعتبارات استانی با اعتبارات ملی جمع شده برای اجرای طرح های آبخیزداری

 مصاحبه سرکارخانم رقیه یادگاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی در برنامه تلویزیونی مردم و منابع طبیعی از بازدید خود در پارک آبخیز گردو اراک

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی در حاشیه بازدید خود از دره گردو اراک گفت: در دره گردو اراک اقدامات آبخیزداری بسیار مناسبی انجام شده که سازمان برنامه بودجه نیز اعتبارات مناسبی را برای اجرای طرح های آبخیزداری این دره اختصاص داده است.  

رقیه یادگاری افزود: به اعتقاد ما فعالیت در حوزه آبخیزداری می تواند در حفظ منابع آب و پوشش گیاهی تأثیر بسیاری داشته باشد. 

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی به عنوان استان خشک می باشد یکی از مشکلات عمده آب می تواند باشد و با توجه به فعالیت های اقتصادی  و صنعتی زیادی در استان انجام می شود نیاز دارد که تأمین منابع آب را داشته باشیم. 

یادگاری تصریح کرد: از نظر ما یک راه و روش بسیار مناسب برای اجرای عملیات آبخیزداری استان  حفظ منابع آب ، ذخیره سازی و نفوذ آب به منابع زیر زمینی  است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی اضافه کرد: در کنار اعتبارات ملی که به استان اختصاص یافته بخشی از آن هم بصورت نقد در اختیار استان قرار گرفته که کارهای آبخیزداری را در عرصه های مختلف نه صرفاً دره گردو بلکه در عرصه های مختلف حوزه های آبخیز استان انجام بدهیم. 

وی در ادامه بیان کرد: انشاء الله با اعتباراتی که استان طی تفاهم نامه ای قول داده کمک کند برای اجرای پروژه های آبخیزداری تا بتوانیم این فعالیت ها را استمرار بخشیم و به عنوان یک فعالیت پایه برای حفظ منابع پایه استان این فعالیت را تربیت کنیم. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :