پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 400 میلیارد ریال به عملیات آبخیزداری مرکزی اختصاص یافت
بازدید : 150 30 مهر 1397 17:40 شماره :53048

400 میلیارد ریال به عملیات آبخیزداری مرکزی اختصاص یافت

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 400 میلیارد ریال اعتبار آبخیرداری با انعقاد تفاهمنامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و استانداری مرکزی به این استان اختصاص یافت.

عبدالحسین محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با انعقاد این تفاهم نامه 200 میلیارد ریال توسط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و صندوق توسعه ملی و 200 میلیارد ریال از محل منابع استانی توسط استانداری مرکزی برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: 180 میلیارد ریال این اعتبار توسط سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافته و 90 میلیارد ریال آن در اختیار استان قرار گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با اختصاص این منابع مالی فعالیت های عملیات بیولوژیک، مکانیکی و بیومکانیک در 26 حوزه آبخیز استان در حال انجام است و پیش بینی می شود بهره برداری از این طرح ها تا دهه مبارک فجر آغاز شود.

محمدی خاطرنشان کرد: جلوگیری از هدر رفت آب های سطحی و ذخیره سازی این آب ها برای استفاده در دوره خشکسالی، جلوگیری از وقوع سیلاب و خسارت به مناطق شهری و روستایی، تغذیه آب های زیر زمینی و احیای پوشش گیاهی مراتع از جمله اهداف اجرای طرح های آبخیزداری در استان مرکزی است.

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :