پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - خیر طرح مرتعداری 600 میلیون ریال کار منابع طبیعی انجام داد
بازدید : 168 17 آبان 1397 ساعت 18:17 شماره :53568

خیر طرح مرتعداری 600 میلیون ریال کار منابع طبیعی انجام داد
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خیر طرح مرتعداری 600 میلیون ریال کار منابع طبیعی و آبخیزداری انجام داد.

خیر طرح مرتعداری گفت: طرح مرتعداری در منطقه انجدان اراک یازده هزارو 500 هکتار می باشد.

حاج محمد اسماعیل غفاری خیر این طرح بیان داشت: منطقه طرح مرتعداری در دره لائونا به طول 200 متر کول گذاری توأم با لایی روبی  و ساخت آبشخور با صرف هزینه 600 میلیون ریال جهت استفاده آب شروب برای دام های منطقه و همچنین حیوانات محیط زیست انجام شده است . 

وي در تشريح مزيت‌هاي ساخت یک آبشخور دام در مراتع بيان كرد: اين طرح علاوه بر سيراب كردن به موقع دام‌ها با آب سالم  نقش مهمي در كاهش تخريب پوشش گياهي به واسطه چراي بيش از اندازه دارد؛ چرا كه دام‌ها مجبور به طي كردن مسافت‌هاي طولاني از مراتع براي رسيدن به آب نيستند.   

معاون فنی اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان مرکزی به اتفاق رئیس اداره مرتع از طرح خیر مرتعداری روستای انجدان بازدید به عمل آورد و ابراز امیدواری کرد افراد خیر نسبت به گسترش فعالیت های نیکو کارانه در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری در همه مناطق استان ایفای نقش نمایند.

حمید رضا مرادی افزود: از سیاست های کلان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور جلب مشارکت مردمی و خیرین و توسعه سازمان ها و تشکل های مردم نهاد می باشد.

مرادی با بیان اینکه اجراي طرح آبشخور دام در مراتع با هدف مديريت مصرف آب يكي از پروژه‌هايي كه به‌منظور مقابله با خطرات ناشي از خشكسالي در برخي روستاهاي كم‌آب استان اجرا مي‌شود طرح ايجاد «آبشخور دام‌« در مراتع و چراگاه‌هاست.