پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای عملیات‌های آبخیزداری، تقویت کننده منابع آبی و کشاورزی
بازدید : 100 29 آبان 1397 ساعت 13:46 شماره :53981

اجرای عملیات‌های آبخیزداری، تقویت کننده منابع آبی و کشاورزی
 

سرپرست اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: اجرای عملیات‌های آبخیزداری، ضامن کشاورزی و تغذیه و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی است.

حبیب فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و بحران آب در منطقه، اجرای پروژه‌های آبخیزداری به منظور مقابله با خشکسالی، ساماندهی آب‌های سطحی، کنترل و کاهش خسارت سیل و همچنین تغذیه آب‌های زیرزمینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اجرای عملیات‌های احداث بند سنگ و سیمان، مرمت سرریزبندخاکی روستای سلوکلو و لوله‌گذاری و مرمت بند خاکی روستای خاتم‌آباد، هدف از اجرای این عملیات‌ها را کنترل و مهار آب‌های سطحی جهت تامین آب مورد نیاز کشاورزان و کاهش مخاطرات سیل توسط منابع طبیعی و آبخیزداری کمیجان عنوان کرد.

فتحی اضافه کرد: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجراست که شامل 450 متر مکعب حجم عملیات سنگ و سیمان، 12 مترمکعب گابیون و 8 هزار مترمکعب عملیات خاکی می‌شود.

سرپرست اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان کمیجان گفت: تکمیل این پروژه‌ها حجم وسیعی از روان‌آب‌های سطحی منطقه را مهار و تاثیر به‌سزایی در کنترل رسوبات، کاهش خسارت ناشی از سیلاب و تقویت آب‌های زیرزمینی و چاه‌های منطقه داشته و در نهایت باعث رونق و حفظ کشاورزی، حفظ باغات و افزایش پتانسیل تولید در منطقه و بهبود معیشت خانوارها می‌شود.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :