پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سند 12 هزار هکتار از اراضی استان مرکزی صادر شد
بازدید : 113 8 دی 1397 ساعت 14:10 شماره :55393

سند 12 هزار هکتار از اراضی استان مرکزی صادر شد
 

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: سند تک برگی (کاداستر) 12 هزار هکتار از اراضی ملی این استان از ابتدای سال جاری به نام دولت صادر شد.

هادی نکویی افزود: 2 میلیون و 115 هزار هکتار اراضی ملی در استان مرکزی وجود دارد که با اخذ سند تک برگی این اراضی در سال جاری تاکنون برای 291 هزار و 373 هکتار از اراضی ملی نقشه کاداستر تهیه شده است.

وی از هدفگذاری تهیه سند تک برگی (نقشه کاداستر) 330 هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی خبر داد و گفت: قرارداد تهیه نقشه کاداستر 104 هزار و 450 هکتار از اراضی ملی استان با 2 شرکت منعقد و در مرحله اخذ سند قرار دارد.

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: قرارداد تهیه نقشه کاداستر 222 هزار و 741 هکتار نیز در آینده نزدیک منعقد و پیش بینی می شود تا آذرماه سال آینده نقشه این اراضی اخذ شود.

نکویی خاطر نشان کرد: تهیه سند برگی این اراضی در راستای سیاست های کلان نظام، اهداف کلی سند چشم انداز افق 1404 و قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آخیزداری استان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان با هدف اخذ اسناد تک برگ و اراضی ملی، تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، جلوگیری از زمین خواری انجام می شود.

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ایجاد زیر ساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه گذاری در اراضی ملی و امکان برنامه ریزی دقیق بخشی و کشوری را از دیگر اهداف تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: امید است تا پایان برنامه ششم توسعه نقشه کاداستر تمامی اراضی ملی استان تهیه شود.

نکویی یاد آور شد: تا کنون سند دفترچه ای 2 میلیون و 27 هزار و 421 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی به نام دولت صادر شده است.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :