پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 88 هزار و 500 متر از عرصه های ملی محلات رفع تصرف شد
بازدید : 116 8 دی 1397 ساعت 14:15 شماره :55394

88 هزار و 500 متر از عرصه های ملی محلات رفع تصرف شد
 

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری محلات گفت: 88 هزار و 500 متر مربع از عرصه های ملی این شهرستان در سال جاری با حکم قضایی از دست زمین خواران خارج شد.

داود طالبی افزود: این زمین ها در قالب پنج فقره پرونده و در راستای حفظ و حراست اراضی ملی و اجرای تبصره یک ماده 55 قانون جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور رفع تصرف شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری محلات اظهارداشت: احکام خلع ید با همکاری فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان و کارشناسان اداره منابع طبیعی اجرا شده است.

طالبی با تاکید بر برخورد قاطع با هرگونه تصرف عرصه های مرتعی و جنگلی بیان کرد: از آنجا که منابع طبیعی در زمره انفال محسوب می شوند، تصرف اراضی ملی از هر شخص حقیقی و حقوقی با جدیت دنبال می شود.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری محلات گفت: در راستای حفاظت و حمایت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان پرونده های تخلف خاکبرداری، تخریب عرصه های طبیعی به واسطه فعالیت های معدنی در پلاک های مختلف شهرستان در برنامه گشت یگان حفاظتی پیگیری می شود.

طالبی ادامه داد: اطمینان از شرایط قانونی زمین در هنگام خرید و داشتن سند رسمی موضوعی است که مردم باید در معاملات ملکی به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی، 186 هزار هکتار عرصه های ملی و طبیعی دارد که 14 هزار هکتار آن را مراتع غنی، 45 هزار هکتار مراتع متوسط و بقیه را مراتع فقیر شامل می شود.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :