پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جنگلکاری در طرح 2000هکتاری چپقلی اراک با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی
بازدید : 123 11 دی 1397 ساعت 12:28 شماره :55507

جنگلکاری در طرح 2000هکتاری چپقلی اراک با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی
 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: جنگل کاری در 450 هکتار از اراضی منطقه چپقلی اراک آغاز شد.

حمید رضا مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  جنگلکاری در این منطقه به عنوان یک کریدور در وردی کلان شهر اراک با توجه به وجود آلایند ه های ایجاد شده در مجاورت منطقه (پالایشگاه ، نیروگاه و پتروشیمی ) با هدف ایجاد فیلتر بیولوژیکی برای جذب بخشی از آلایندگی های صنایع و جلوگیری از ورود آلاینده ها به شهرستان اراک در حال اجرا می باشد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: اجرای طرح جنگل کاری در اراضی چپقلی اراک توسط 2 گروه با چهار دستگاه بیل مکانیکی در حال اجرا است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بهره برداری از این طرح آغاز شود.

مرادی یادآور شد: 170 میلیارد ریال اعتبار امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری، بیولوژیکی و جنگل کاری در استان مرکزی اختصاص یافته است.

وی گفت: با توجه به خشکسالی های و کمبود بارش، تلاش شده در اجرای این طرح از گونه هایی کم آب بر و چند منظوره  شامل  زرشک وحشی ، بادامک ، داغداغان و سنجد استفاده شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: مطالعه اجرای طرح جنگل کاری در 2 هزار هکتار از اراضی بین نیروگاه شازند تا منطقه چپقلی انجام گردیده است.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :