پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 80 درصد عملیات اجرایی آبخیزداری به اتمام رسید
بازدید : 128 12 دی 1397 ساعت 13:37 شماره :55548

80 درصد عملیات اجرایی آبخیزداری به اتمام رسید
 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 2 میلیون متر مکعب به ظرفیت کنترل و ذخیره سازی روان آب های سطحی این استان در سال جاری افزوده شد.

«رضا عظیمی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 150 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص یافت که با این اعتبارات ظرفیت ذخیره سازی و کنترل روان آب در هر بار بارندگی از 82 میلیون متر مکعب به 84 میلیون متر مکعب افزایش یافت.

وی ادامه داد: 26 طرح آبخیزداری امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و پنج طرح از محل اعتبارات استانی در استان مرکزی آغاز شده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: اکنون 80 درصد شامل 22 طرح آبخیزداری از محل اعتبارات ملی 50 درصد شامل 2 طرح از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسیده است و پیش بینی می شود بهره برداری از بقیه طرح ها تا پایان سال جاری آغاز شود.

عظیمی خاطر نشان کرد: اجرای طرح های آبخیزداری با هدف کنترل سیلاب، رسوب فرسایش و تغذیه سفره های زیر زمینی انجام شده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در استان افزایش 15 تا 20 درصدی سطح سفره های زیر زمینی و رفع مشکل کم آبی برخی قنوات را به همراه داشته است.

بیش از 12 هزار و 500 سازه آبخیزداری در استان مرکزی وجود دارد.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :