پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سند ارتقای فرهنگ منابع طبیعی در استان مرکزی تدوین شد
بازدید : 140 15 دی 1397 ساعت 8:19 شماره :55589

سند ارتقای فرهنگ منابع طبیعی در استان مرکزی تدوین شد
 

منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: سند ارتقای فرهنگ منابع طبیعی در استان مرکزی تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، "عبدالحسین محمدی" مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم استان مرکزی از بخش‌های مختلف این رسانه بازدید و در جریان روال فعالیت این خبرگزاری قرار گرفت.

در بازدید مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی که با حضور "عظیمی" معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی و "سلیمانی" مدیر روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی همراه بود، محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران و تحریریه این خبرگزاری در استان در جریان امور مربوط به اطلاع رسانی خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی قرار گرفت.

محمدی در این بازدید با بیان مطالبی، به تشریح دیدگاه‌ها و انتظارات، رسالت خبری و تداوم و انسجام ارتباط این خبرگزاری با مجموعه‌های حوزه منابع طبیعی تاکید و خواستار تداوم بیش از پیش جریان سازی و فرهنگسازی در این حوزه شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در کشور اظهار داشت: حفاظت، مراقبت و توسعه منابع طبیعی از مهمترین اصول به ویژه تاکیدات رهبرمعظم انقلاب اسلامی بوده و هست بنابراین باید برنامه ریزی منسجم و دقیقی در راستای حفاظت و حراست از منابع و اراضی طبیعی در کشور داشته باشیم.

وی افزود: بنابراین در راستای حفاظت از منابع طبیعی نیازمند مشارکت و همکاری بیش از پیش تمامی مردم و دستگاه‌های اجرایی استان هستیم تا بتوان با مشارکت و فرهنگسازی دقیق و جامع زمینه حراست و حفاظت از این عرصه مهم را فراهم آورد.

محمدی خاطرنشان کرد: در این راستا براساس یک اقدام کارشناسانه و جامع اقدام به تدوین سند ارتقای فرهنگ منابع طبیعی در استان مرکزی شد تا بتوان براساس این سند و براساس یک برنامه جامع راهبردی امور و کارها در این حوزه را پیش برد.

منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی عنوان کرد: در این سند نقش و وظایف هر دستگاهی به درستی تدوین شده و براساس شرح وظایف تعریف شده در حوزه آموزش و اقدام لازم برای حفظ و توسعه منابع طبیعی برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: در این راستا همچنین در مجموعه منابع طبیعی استان مرکزی مجموعه اقدامات هردستگاه و میزان پیشبرد برنامه‌ها ارزیابی و مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوان براساس سند حرکت کرد.

به گزارش تسنیم، مشروح مصاحبه تفصیلی خبرنگاران دفتر خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی به زودی منتشر می‌شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :