پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح های تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش در عرصه های طبیعی
بازدید : 109 19 دی 1397 ساعت 7:59 شماره :55737

اجرای طرح های تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش در عرصه های طبیعی
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از اجرای عملیات های تثبیت خاک و جلوگیری از فرسایش در عرصه های طبیعی استان خبرداد و گفت: برای این طرح ها امسال ۵۰میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

عبدالحسین محمدی اظهار داشت: در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون، ایجاد پوشش گیاهی و علوفه کاری در ۵۰۰ هکتار و کپه کاری در دو هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی انجام شده و ۷۰ هزار اصله نهال نیز در مناطق مورد نظر با هدف تثبیت خاک و ایجاد پوشش گیاهی کاشته شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: در مجمع از ابتدای سال جاری تاکنون در بیش از هفت هزار هکتار از عرصه های طبیعی استان مرکزی عملیات حفاظت از اراضی و بهبود وضعیت موجود اراضی انجام شده است.

محمدی بیان کرد: به منظور تداوم طرح اصلاح و بهبود مراتع و ایجاد پوشش گیاهی و جنگلکاری در استان مرکزی، امسال بیش از ۳۰۰ هزار نهال علف گندمی بلند آگروپایرون در استان برای اولین بار در کشور بصورت گلدانی تولید شده که از این میزان نهال تولیدی 50 درصد با اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی در عرصه های مرتعداری و حوضه های آبخیزداری مبادرت به کشت گردیده و مابقی نیز با مساعد شدن شرایط جوی و رطوبت خاک در سطح طرح های مرتعداری اقدام به کشت خواهد شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان ساخت: منابع طبیعی به عنوان بستر اصلی حیات هر منطقه محسوب می‌شود و تخریب منابع طبیعی و به خصوص جنگل و مرتع باعث به هم خوردن تعادل در بسیاری از بخش ها ازجمله کیفیت خاک، کیفیت و کمیت سفره های زمینی، تغییر شرایط اقلیمی و... می شود.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :