پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح های آبخیزداری در دست اجرای شازند تا پایان سال تکمیل می شود
بازدید : 88 25 دی 1397 7:58 شماره :55896

طرح های آبخیزداری در دست اجرای شازند تا پایان سال تکمیل می شود
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شازند گفت: طرح های آبخیزداری در دست اجرای شازند، تا پایان سال جاری تکمیل و برای بهره برداری آماده می شود.

محسن محمدی اظهار داشت: در حال حاضر پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان شازند در دست اجرا است که برای اجرای این طرح های آبخیزداری ۳۰میلیارد ریال اعتبار پیش بینی و جذب شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شازند افزود: هم اکنون بخشی از این پروژه ها پیشرفت فیزیکی ۹۰درصدی دارند و پیش بینی می شود که نهایتا تا پایان امسال، همگی تکمیل شده و به مرحله بهره برداری برسند.

وی بیان کرد: طی انجام عملیات این پروژه ها اقدامات مختلف مکانیکی، بیولوژیکی و بیومکانیکی صورت گرفته و هم اکنون روند اجرای آنها از سرعت مطلوبی برخوردار است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شازند خاطرنشان ساخت: علاوه بر طرح های آبخیزداری، در شهرستان شازند حفاظت از پوشش گیاهی موجود و مراتع و ذخیره گاه های جنگلی با جدیت در دستور کار قرار دارد و همچنین درختکاری در راستای افزایش سطح دارای پوشش گیاهی و برخورداری از مزایای این مهم مدنظر است.

محمدی ادامه داد: طی چند سال اخیر سطح زیر کشت گیاهان دارویی در شهرستان شازند افزایش یافته و در راستای تامین بذر این گیاهان، اداره منابع طبیعی شهرستان همکاری های لازم را با مردم انجام می دهد.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :