پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از ۲ میلیون هکتار از اراضی ملی استان مرکزی سنددار شد
بازدید : 88 29 دی 1397 13:56 شماره :56055

بیش از ۲ میلیون هکتار از اراضی ملی استان مرکزی سنددار شد
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: بیش از ۲ میلیون هکتار از اراضی ملی استان مرکزی سنددار شد.

عبدالحسین محمدی ، با اشاره به آخرین وضعیت اراضی ملی در استان مرکزی اظهار داشت: در بحث اراضی ملی، اداره منابع طبیعی به عنوان یک ارگان و نهاد قانونی، وظیفه حفظ اراضی را دارد بنابراین نخستین وظیفه این مجموعه حفظ، احیا، اصلاح و توسعه است.

وی افزود: این درحالی است که آخرین وظیفه موضوع بهره‌برداری است یعنی قدم آخر ما بهره برداری اراضی ملی است و درعین حال همانطور که گفته شد نخست وظیفه مجموعه منابع طبیعی در استان و کشور وظیفه حفظ است که این به معنای حفظ اراضی ملی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به وضعیت اراضی ملی در سطح استان مرکزی گفت: 2 میلیون و 120 هزارهکتار اراضی ملی در سطح استان مرکزی وجود دارد که در حال حاضر برای 2 میلیون هکتار از این اراضی سند صادر شده اما کاداستر نشده است که در زمینه کاداستر اراضی موفق به اقدام برای 270 هزار هکتار از اراضی ملی شدیم.

محمدی ادامه داد: امسال نیز تلاش ما برای ثبت 327 هزار هکتار کاداستر بوده که اقدام قابل توجهی قلمداد می‌شود چراکه در طول چند سال تنها 270 هزار هکتار از اراضی ملی دارای کاداستر شده است اما در سال 97 و براساس 3 قرارداد با پیمانکاران 327 هزار هکتار کاداستر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث نقشه‌ ها نیز در سیستم « وب جی آی اس» را ه اندازی می شود که بتوانیم نقشه‌ های کاداستر شده از همه شهرستان ‌ها را به صورت یکسان استفاده کنیم و به صورت یک پنجره واحد تمامی شهرستان‌ها به آن اتکا کنند و از اطلاعات وب جی آی اس استان بهره‌مند شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به ضرورت همکاری مردم با منابع طبیعی استان مرکزی گفت: طبق آمار ارائه شده بیش از 2 میلیون اراضی ملی در استان وجود دارد که برای حفاظت از آن نیازمند 230 قرق‌بان هستیم که تنها از این مناطق مراقبت کند و این مجزا از چارت سازمانی ما است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :