پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارگاه آموزشی آشنایی با اصول منابع طبیعی در محلات
بازدید : 99 2 بهمن 1397 12:59 شماره :56160

کارگاه آموزشی آشنایی با اصول منابع طبیعی در محلات
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات اظهار داشت: کارگاه آموزشی آشنایی با اصول منابع طبیعی در راستای اجرای سند فرهنگ ارتقاء حفاظت از منابع طبیعی با حضور بخشدار محترم شهرستان محلات، مهندس اکبری رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، کارشناسان بخشداری و منابع طبیعی و کلیه دهیاران شهرستان محلات در دهیاری روستای نخجیروان برگزار گردید.

داود طالبی گفت: این سند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، و در زمینه مشارکت و آموزش کارکنان دستگاه های اجرایی استان از سوی اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در خصوص فرهنگ سازی، احیاء، توسعه و حفاظت از عرصه های منابع ملی تدوین شده است.

طالبی خاطر نشان کرد: به دلیل اهمیت لزوم آگاهی و آموزش دهیاران در همکاری موثر در جهت حفظ و نگهداری منابع طبیعی واقع در محدوده و حریم روستا و تاثیر گذاری این قشر بر ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی کارگاه مذکور برگزار گردید.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات بیان کرد: از آنجاییکه امروز با چالش های تغییر اقلیم، پدیده ریزگردها، کمبود منابع آبی و روند رو به رشدبیابانزایی و تخریب عرصه های منابع طبیعی روبه رو هستیم.

در ادامه رئیس اداره آموزش و ترویج بر اهمیت اجرایی شدن این سند در خصوص لزوم آگاهی، فرهنگ سازی و جلب مشارکت های مردمی جهت حفاظت و احیای منابع طبیعی، تعامل با دستگاه های اجرایی و استفاده از توان نیروهای مردمی علاقمند در روستا و دوستدار محیط زیست و منابع طبیعی در قالب طرح همیار طبیعت تاکید ورزیدند.

نصرت اله اکبری در قالب تصویر و کلیپ آموزشی راجع به اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری، برخی تعاریف در این زمینه، چالش های مربوط به کمبود آب و فرسایش خاک، مقایسه وضعیت زیست محیطی مناطق همجوار کشور ما، اهمیت حفظ پوشش گیاهی، چالش های ایجاد شده در اثر فرسایش خاک ، عواقب قطع درختان و از بین بردن پوشش گیاهی ارائه نمودند. و در ادامه راه های حفظ و راهکارهای فنی و کارشناسی و فرهنگی و اجتماعی را برای مقابله با این مساله توضیح دادند.

در پایان مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت همیار از افراد علاقمند اخذ گردید. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :