پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری می تواند به عنوان فیلتری برای مقابله با آلودگی ها تبدیل شود.
بازدید : 59 19 اسفند 1397 ساعت 16:32 شماره :57989

طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری می تواند به عنوان فیلتری برای مقابله با آلودگی ها تبدیل شود.
 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در مراسم طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری چپقلی گفت: کارخانه های پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه از جنوب و تالاب میقان از شمال کلانشهر اراک را مورد تهاجم الودگی ها قرارداده اند.

«علی اکبر کریمی» افزود: اقدام های مناسبی در برای مقابله با تهدید های تالاب میقان انجام و قسمت بزرگی از این تالاب که در معرض فرسایش بادی قرار دارد، تا کنون مهار شده است.

وی ادامه داد: ایجاد طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری منطقه چپقلی در منطقه جنوب اراک نیز می تواند به عنوان فیلتری برای مقابله با آلودگی ها تبدیل شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای صنعتی باید با مشارکت هرچه بیشتر در ایجاد و توسعه فضای سبز به مسئولیت های اجتماعی خود در زمینه حفاظت از آب و خاک عمل کنند.

کریمی گفت: ایجاد طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری در منطقه چپقلی اراک علاوه بر حفظ محیط زیست منطقه با جذب گردشگر می تواند به منبع درآمد اقتصادی برای مردم منطقه تبدیل شود. | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :