پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 8 هزار اصله نهال در محلات توزیع شد
بازدید : 62 20 اسفند 1397 ساعت 16:42 شماره :58080

8 هزار اصله نهال در محلات توزیع شد
 

رئیس اداره منابع طبیعی محلات گفت: به مناسبت هفته درختکاری 8 هزار اصله نهال در شهرستان محلات توزیع شد.

داود طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در سال جاری بیش از 8 هزار اصله نهال از نوع صنوبر، سرو خمره‌ای گلدانی و زیتون تلخ به‌صورت رایگان بین متقاضیان توزیع شد.

وی تصریح کرد: در شهرستان محلات سطحی معادل 2 هزار و 950 هکتار دارای پوشش گونه‌های جنگلی از نوع بادامک، انجیر وحشی، بنه، افرا کیکم، تنگرس و غیره است که عمده‌ترین آن در منطقه گدار بادام واقع شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی محلات ادامه داد: میزان 70 هکتار در عرصه‌های تحت مدیریت منابع طبیعی، جنگل دست کاشت ایجاد شده که 68 هکتار آن از گونه بادامک و مقاوم به خشکی است.

طالبی افزود: در خصوص ترویج فرهنگ بهره‌برداری صحیح از منابع طبیعی از تمامی پتانسیل‌های موجود در سطح شهرستان از قبیل انجمن نهضت درختکاری، گروه‌های ورزشی، انجمن‌های دانش‌آموزی، اعضای تفاهم‌نامه سند ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی، بسیجیان، بهره‌برداران و همیاران طبیعت به منظور مشارکت در حفظ و بهره‌برداری صحیح و اصولی از منابع طبیعی استفاده می‌شود. 

وی بیان داشت: اهم برنامه‌های اجرایی در هفته منابع طبیعی که با تعامل فرمانداری، بخشدار، مدیریت جهاد کشاورزی، مدیریت آموزش و پرورش و سایر ارگان‌های مرتبط، با توجه به روزشمار هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اجرا شد شامل مراسم غرس نهال با حضور فرماندار شهرستان، امام جمعه شهرستان و سایر ارگان‌های مرتبط در مکان پیش‌بینی شده از سوی شهرداری، شرکت در مراسم عبادی- سیاسی نماز جمعه و اختصاص بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان به اهمیت ترویج و حفاظت از منابع طبیعی، افتتاح پروژه‌های آبخیزداری در منطقه فاز دوم پروژه مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه روستایی (حوزه آبخیز بزیجان)، بازدید از کارگاه خیاطی، کشت گیاهان دارویی، نشست مشترک با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در خصوص سند ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و... بوده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :