پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک طرح آبخیزداری در پرندک بهره برداری شد
بازدید : 78 23 اسفند 1397 ساعت 13:4 شماره :58344

یک طرح آبخیزداری در پرندک بهره برداری شد
 

یک طرح آبخیزداری در پرندک بهره برداری شد

یک طرح آبخیزداری عصر چهارشنبه در شهر پرندک از توابع شهرستان زرندیه با حضور جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در حاشیه بهره برداری از این طرح گفت: این طرح در 11 هزار هکتار و 2 بخش خاکریز به طول بیش از یک هزار و 300 متر انجام شده که در مجموع 72 هزار متر مکعب عملیات خاکی برای آن اجرا شده است.
«عبدالحسین محمدی» اظهار داشت: سازه های طولی و سنگی این طرح به وسعت 824 متر مکعب با اعتباری افزون بر پنج میلیارد و 300 میلیون ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی با هدف جلوگیری از ورود سیلاب به شهر پرندک و تغذیه آب سفره های زیرزمینی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: طرح سازه های هلالی نیز برای ذخیره بارش ها همراه با بذر و بوته کاری به مساحت 135 هکتار با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون ریال اجرا شد.
وی افزود: این طرح با هدف استحصال آب در سطح مراتع و افزایش پوشش گیاهی در تولید علوفه انجام شده و بخشی از طرح پخش سیلاب در محدوده حوزه شهری پرندک محسوب می شود.
محمدی گفت: برای گرامیداشت نام و یاد شهدای والامقام شهر پرندک، 49 اصله نهال در ورودی این شهر غرس شد و نظیر این اقدام در همه شهرستان های استان مرکزی انجام شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی افزون بر 500 هزار اصله نهال در این استان توزیع و کاشته شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زرندیه نیز، گفت: 53 هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در میان شهروندان توزیع شد.
«احمد رهنما» تصریح کرد: کاشت نهال در شهرهای مختلف شهرستان زرندیه با همکاری شهرداری ها و در راستای افزایش فضای سبز با توزیع نهال کاشته شده است.
شهرستان زرندیه به مرکز شهر مامونیه با جمعیت 64 هزار نفر دارای 60 هزار هکتار سطوح باغی و زراعی است | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :