پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 100 هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی تعیین تکلیف شد
بازدید : 56 10 فروردين 1398 ساعت 11:8 شماره :58632

100 هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی تعیین تکلیف شد
 

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 100 هزار هکتار از اراضی ملی این استان توسط اداره ممیزی و حدنگاری تعیین تکلیف شد.

هادی نکویی افزود: این اراضی در قالب 670 فقره پرونده اعتراض اشخاص به ملی شدن اراضی در هیات تعیین تکلیف اراضی اختلافی مورد بررسی قرار گرفته و قطعیت یافته است.

وی ادامه داد: این اراضی در شهرستان های اراک، خمین، شازند، کمیجان، دلیجان، ساوه و زرندیه توسط هیات تعیین تکلیف اراضی اختلافی مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: اعتراض زارعان صاحب اراضی، مالکان، صاحبان باغات، تاسیسات سازمان ها و موسسات دولتی که به اجرای ماده 56 و با ماده 2 قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی اعتراضی داشته باشند با تشکیل پرونده در هر شهرستان توسط هیات های تعیین و تکلیف اراضی رسیدگی و رای قضایی برای رفع اختلاف صادر می شود.

نکویی افزود: هیات تعیین تکلیف اراضی در هر شهرستان با حضور رئیس اداره جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، کارشناس جنگل و مرتع، رئیس اداره امور اراضی، یک قاضی دادگستری و 2 نفر از اعضای شورای اسلامی شهرها در محل اداره منابع طبیعی برگزار می شود.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :