پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تامین اعتبار پروژه‌های آبخیزداری استان
بازدید : 77 18 فروردين 1398 ساعت 10:21 شماره :58784

تامین اعتبار پروژه‌های آبخیزداری استان

بیش از ۱۸ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های آبخیزداری در استان مرکزی اختصاص می یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: پروژه‌های آبخیزداری در سطح شهرستان‌های مختلف استان در جلوگیری از سیل به هنگام بارش‌های اخیر  عملکردی خوب داشتند.

محمدی افزود: برنامه‌ریزی می‌کنیم نقاطی که در بارش های اخیر شاهد وقوع سیل بوده را مکان‌یابی و امسال پروژه‌های آبخیزداری را در آن مناطق اجرا می کنیم.

وی ادامه داد: فرمانداران نقاطی که سیل آمده را مستندسازی کنند و گزارشات را به ما ارائه می‌کنند تا در اعتبار 98 که از محل صندوق توسعه ملی قرار داده‌اند بتوانیم پروژه‌هایی که مانع وقوع این سیل‌ها باشد را اجرا کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: پروژه‌های آبخیزداری به سه روش بیولوژیک که کامل پوشش گیاهی است، بیومکانیک شامل عملیات مکانیکی و بیولوژیک و مکانیکی تقسیم می‌شود.

محمدی با بیان اینکه مجلس امسال در حوزه آبخیزداری 150 میلیون یورو بودجه تصویب کرده، گفت:  سال گذشته حدود 18 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای بحث آبخیزداری داشتیم و سهم استان مرکزی از این بودجه تا تا پایان فروردین‌ماه مشخص می‌شود.

وی یادآور شد: 10 میلیارد تومان از اعتبارات اسناد خزانه برای عملیات بیابان‌زدایی به استان مرکزی اختصاص یافته  که این اعتبار صرف عملیات بیابان‌زدایی را در کویر میقان می شود.  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :