پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افزون بر 18 هزار میلیون ریال طرح آبخیزداری در ساوه مرمت شد
بازدید : 55 19 ارديبهشت 1398 ساعت 12:24 شماره :59685

افزون بر 18 هزار میلیون ریال طرح آبخیزداری در ساوه مرمت شد
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه گفت: 18 هزار و 458 میلیون ریال از ابتدای امسال تاکنون به منظور مرمت و بهسازی طرح های آبخیزداری این شهرستان هزینه شد.

پوریا حسن پور افزود: این هزینه ها صرف عملیات بازسازی سازه های آبخیزداری مانند بندهای خاکی و طرح های آبخیزداری شد و حجم عملیات اجرا شده نیز 28 هزار و 696 مترمکعب است.
وی اظهار داشت: بارندگی های امسال موجب تغییرات عمده در تراکم و پراکندگی پوشش گیاهی و رویش گونه هایی از گیاهان مرتعی در ساوه شد که در سال های گذشته به دلیل کمبود آب و خشکسالی مراتع این شهرستان از وجود این نوع گیاهان فقیر بود.
حسن پور ادامه داد: از جمله این محصولات که در مراتع ساوه رویش داشته اند می توان به آویشن، باریچه، موسیر، قارچ ترافل و برخی گونه های دارویی اشاره کرد که دارای ارزش بالایی هستند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوه، گفت: این اداره اقداماتی همچوم نظارت، سرکشی، گشت زنی، نصب تابلوهای هشدار در مراتع و عرصه های منابع طبیعی، برخورد با متخلفان با هدف حفظ گونه های گیاهی و جلوگیری از بهره برداری سودجویانه انجام داده است.
به گفته وی، اقدامات دیگری مانند نامه ‌نگاری به ارگان‌های ذیربط از جمله بخشداری ها، شوراها و دهیاری ها، نیروی انتظامی، اداره راهداری و ارسال بسته های آموزشی و برگزاری دوره‌های مرتبط برای بهره برداران و دامداران و مجریان طرح های مرتع داری انجام شده است.
شهرستان ساوه دارای 365 هزار هکتار عرصه طبیعی است که از این میزان حدود 80 هزار هکتار را بیابان تشکیل می دهد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :