پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - منابع طبیعی استان مرکزی نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد
بازدید : 53 28 ارديبهشت 1398 ساعت 13:11 شماره :59912

منابع طبیعی استان مرکزی نسبت به آتش سوزی در مراتع هشدار داد
 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با توجه به بارش های مناسب بهاره و پوشش کیفی مراتع نیاز است که با نزدیک شدن به فصل گرما مراقبت های لازم در پیشگیری از وقوع آتش سوزی رعایت شود.

حمید رضا مرادی افزود: با گرم شدن هوا پوشش گیاهی موجود مراتع رو به خشکی می رود و پرتاب ته سیگار و یا انداختن استکان و لیوان در مراتع می تواند عامل آتش سوزی شده و دامنه گسترده ای را در منابع طبیعی استان دچار خسارت کند.

وی ادامه داد: در هفته های آتی افزایش درجه حرارت هوا رخ می دهد که موجب خشکیدگی علوفه ها در مراتع و جنگل ها می شود و نیاز است بهره برداران، مردم و گردشگران برای پیشگیری از حریق و نابودی عرصه های طبیعی، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون فنی اداره کل مناطع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی از مردم خواست: در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت و قبل از ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

مرادی به شهروندان توصیه کرد: هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند.

وی ادامه داد: به منظور پیشگیری و مقابله با آتش سوزی های احتمالی از عرصه های طبیعی استان مرکزی برای آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های کمیته بحران نامه هایی به فرمانداران، دهیاری ها و دستگاه های عضو این ستاد ارسال شده است.

معاون فنی اداره کل مناطع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: همچنین برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در مراتع تقسیم بندی و واگذاری خاموش کردن آتش هر بخش به دستگاه های مختلف در حال انجام است.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :