پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید مدیر کل و کارشناسان دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های سازمان جنگل ها، مراتع از پروژه های الگویی و موفق استان مرکزی
بازدید : 98 30 خرداد 1398 ساعت 23:32 شماره :61042

بازدید مدیر کل و کارشناسان دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های سازمان جنگل ها، مراتع از پروژه های الگویی و موفق استان مرکزی

 به گزارش پایگاه طلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی  روسای ادارات دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های منطقه 2 سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در مورخه 28 و 29 خرداد در استان مرکزی گردهم آمدند. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، بودجه و هماهنگی طرح های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در اراک با تصریح به تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی به بخش منابع طبیعی و آبخیزداری در لایحه بودجه سالهای 97 و 98  اشاره و در ادامه مورد تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.

فرشاد محمدی با بیان اینکه اعتبارات پیش بینی شده برای حوزه منابع طبیعی کشور جوابگوی نیازهای این حوزه نیست، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با توجه به طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه و مشکلات کشور در حوزه منابع طبیعی بیش از پیش از این حوزه حمایت شود.

وی با بیان اینکه حضور و مشارکت مردم یک فرایند زمانبر است و در یک بازه زمانی کوتاه به وقوع نمی پیوندد زیرا بسیاری از مسایل نظیر مشکلات اقتصادی و اجتماعی در تحقق امرمشارکت دخیل است که باید مورد محاسبه قرار گیرد.

در حاشیه این گردهمایی از کویر میقان اراک به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زایی، تولید نهال در نهالستان اراک، پروژه آبخیزداری منطقه گردو ، پروژه ترسیب کربن محلات و طرح جنگل کاری 2 هزار هکتاری چپقلی نیز بازدید به عمل آمد.