پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۲۵ هکتار از عرصه های طبیعی بخش قره کهریز اراک در آتش سوخت
بازدید : 40 13 تير 1398 ساعت 12:26 شماره :61566

۲۵ هکتار از عرصه های طبیعی بخش قره کهریز اراک در آتش سوخت
 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی  و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۲۵ هکتار از عرصه های طبیعی بخش قره کهریز شهرستان اراک در آتش سوخت.

سرهنگ منصور بهزادنیا افزود: این آتش سوزی از ساعت ۱۳ روز گذشته در روستای گوشه بخش قره کهریز شهرستان اراک آغاز شد و با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی و مردم تا ساعت ۱۶ به طول انجامید.

وی ادامه داد: پنج گروه از یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی متشکل از ۲۵ نفر از افراد این یگان آتش سوزی را مهار و از بروز خسارت های بیشتر به اراضی طبیعی شهرستان اراک جلوگیری کردند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی سهل انگاری و عامل انسانی بیشترین دلیل آتش سوزی در مراتع استان عنوان کرد و گفت: علت این آتش سوزی در مراتع روستای گوشه بخش قره کهریز شهرستان اراک توسط کارشناسان در دست بررسی است و وجود عامل انسانی در این آتش سوزی مشهود است.

سرهنگ بهزادی خاطرنشان کرد: ۲۵۸ هکتار از اراضی طبیعی شهرستان اراک از ابتدای سال جاری تا کنون دچار آتش سوزی شده است.

وی ادامه داد: بروز آتش سوزی در مراتع طبیعی بر خسارت های مالی موجب از بین رفتن منظره زیبای طبیعت، نابودی پوشش گیاهی منطقه، از بین رفتن میزان زیادی علوفه مورد نیاز دام ها، کاهش جذب ذخیره نزولات آسمانی در مناطق مورد حریق، آسیب رساندن به محیط زیست، مساعد شدن زمینه فرسایش های آبی و بادی و شیوع آفات و امراض گیاهی در این مناطق می شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مرکزی از مردم خواست: در صورت مشاهده هرگونه دود و آتش سوزی در مراتع استان با شماره ۱۵۰۴ اداره کل منابع طبیعی تماس گرفته و بازرسان این اداره کل را در جریان آن قرار دهند.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :