پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۹۶۰ هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی امسال در آتش سوخت
بازدید : 40 15 تير 1398 ساعت 12:44 شماره :61604

۹۶۰ هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی امسال در آتش سوخت
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با بیان اینکه آتش سوزی در مراتع استان مرکزی امسال نسبت به کل سال گذشته بیش از پنج برابر افزایش دارد گفت : ۹۶۰ هکتار از اراضی طبیعی این استان در سه ماهه نخست سال دچار آتش سوزی شد.

عبدالحسین محمدی افزود: ۱۷۸ هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی سال گذشته در ۲۱ نقطه دچار آتش سوزی شده بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: شهرستان های اراک و ساوه در بهار امسال بیشترین میزان آتش سوزی عرصه های طبیعی ربه خود اختصاص دادند.

محمدی، عوامل انسانی را مهمترین دلیل بروز آتش سوزی در مراتع استان مرکزی عنوان کرد و گفت: بروز آتش سوزی در مراتع تا حدود ۱۰ میلیون ریال خسارت در عرصه های طبیعی به همراه دارد.

وی ادامه داد: افزایش بارندگی ها و پوشش گیاهی در عرصه های طبیعی از جمله عوامل افزایش آتش سوزی در مراتع استان مرکزی بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: با توجه به گرم شدن هوا پوشش گیاهی موجود مراتع خشک شده است و پرتاب ته سیگار و یا انداختن استکان و لیوان در مراتع می تواند عامل آتش سوزی شود و دامنه گسترده ای را در منابع طبیعی استان را با خسارت مواجه کند.

محمدی گفت: ۱۲ هزار و ۹۷۷ راس دام غیر مجاز از ابتدای سال جاری تا کنون از مراتع استان مرکزی خارج شد که شمار دام های اخراجی نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۶ هزار و ۵۹۱ راس بود و روند کاهشی داشته است.

وی، میزان تجاوز به عرصه های طبیعی در سه ماه نخست امسال را ۵۷۸ هکتار عنوان کرد و افزود: ۱۶۶ هکتار از اراضی طبیعی و ملی استان در این مدت رفع تصرف و از دست متجاوزان خارج شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :